Хвороби, що передаються статевим шляхом

Гонорея

Збудник - гонокок, що уражає статеві і сечовидільні органи.

Симптоми звичайно з'являються через 3-7 днів після інфікування. З'являються незвичайно рясні виділення зі статевих органів, печіння при сечовипусканні і біль унизу живота. Може підвищитися температура.

При розвитку захворювання в жінок інфекція вражає усі відділи статевого апарата, починаючи від зовнішніх статевих органів (вестибуліт, бартолініт) і кінчаючи запаленням тазової очеревини (пельвіоперитоніт); у чоловіків уражається передміхурова заліза, що приводить до серйозних ускладнень, у тому числі до безпліддя. У дорослих і дітей гонорейна інфекція може бути занесена на слизову оболонку очей, при цьому виникає її сильне запалення з рясними гнійними виділеннями (бленорея). Хвора гонореєю мати може заразити дитину в родах. Можливе зараження побутовим шляхом через спільні предмети туалету, спільну постіль і т.д.

Вчасно почате лікування у лікаря-фахівця і наступний контроль гарантують видужання. Лікування проводиться обов'язково обом статевим партнерам.

Хламідіоз

Збудник - мікроорганізм хламідія; вражає переважно статеві і сечовидільні органи.

Симптоми звичайно з'являються через 1-3 тижні після зараження. Можуть з'явитися дискомфорт при сечовипусканні, виділення незвичайного кольору і запаху, кровотечі поза менструацією, біль унизу живота й в області попереку.

У жінок хламідії уражають шейку матки й уретру; якщо не лікуватися - процес може поширитися на яєчники і привести до безпліддя. У чоловіків захворювання поширюється на передміхурову залозу і яєчка.

При недотриманні правил особистої гігієни можливе запалення слизової оболонки очей. Якщо дитина народилася від інфікованої матері, інфекція може попасти йому в очі, носоглотку. У ряді випадків може виникнути важка пневмонія.

Хламідіоз протікає безсимптомно у 60% жінок і 30% чоловіків. Дуже важливо, щоб обидва партнера звернулися до лікаря, якщо вони підозрюють, що заразилися хламідіозом чи помітили в себе які-небудь з перерахованих симптомів.

Лікування здійснюється обов'язково обом партнерам одночасно, навіть якщо в одного з них відсутні симптоми захворювання.

Трихомоноз

Збудник - найпростіший одноклітинний паразит, що уражає слизову оболонку піхви й уретри (сечівника).

Симптоми звичайно з'являються в термін від 4 днів до 3 тижнів після інфікування. Жінки відзначають жовтуваті чи білуваті пінисті виділення з неприємним запахом, що викликають сверблячку і подразнення статевих органів.

У чоловіків симптоми малопомітні чи відсутні взагалі, тому чоловіки можуть бути носіями інфекції, не знаючи про це.

Лікування здійснюють обов'язково одночасно обом партнерам. Це дозволить уникнути подальшого повторного інфікування. Якщо жінка вагітна, вона повинна сповістити про це лікарю до лікування.

Гепатит В

Збудник - вірус гепатиту В, його можна знайти в крові, спермі, піхвовій рідині, слині. Передається від інфікованої людини при статевих контактах, при спільному використанні шприців. Вірус також передається внутрішньоутробно плоду чи під час пологів дитині від хворої матері. Сприйнятливість до вірусу дуже висока.

Симптоми з'являються через 9-30 тижнів після зараження. Перші прояви гострого гепатиту - це млявість, нудота, біль у м'язах, головний біль, шкірна висипка, болі в животі. Їх легко прийняти за симптоми грипу, тому досить часто гепатит В залишається нерозпізнаним. Можуть розвиватися і більш серйозні симптоми: жовтяниця, сверблячка по всій поверхні тіла, лихоманка, блювота, понос.

У 10% випадків хвороба переходить у хронічну форму: розвиваються хронічне запалення печінки (гепатит), цироз чи рак печінки, що швидко руйнують клітки печінки, що приводить до загибелі хворого.

Діагноз гепатиту В підтверджується за допомогою спеціальних біохімічних і серологічних аналізів крові.

Організм може справитися з цією хворобою, але тільки якщо строго дотримуються рекомендації лікаря. При цьому захворюванні не можна використовувати гормональні контрацептиви.

На даний час розроблена профілактична вакцина проти вірусного гепатиту В.